REHA SOPOT

+48 535 288 892

ZAJĘCIA GRUPOWE

Zajęcia grupowe relaksacyjne i rozwojowe z profesjonalnym fizjoterapeutą w Sopocie. Przyjdź i przekonaj się za darmo, do czego fizjoterapia przydaje się w codziennym życiu!

Zajecia grupowe to część rehabilitacji, jaką prowadzimy w Reha Sopot. Są to zajęcia całkowicie darmowe dla mieszkańców Sopotu, organizowane przez specjalistów z firmy REHIS.

Nieważne czy interesują Cię zajęcia relaksacyjne, potrzebujesz fizjoterapii na kręgosłup, odczuwasz ból mięśni, czy szukasz wskazówek jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni. W naszym centrum nowoczesnej rehabilitacji każdy odnajdzie coś dla siebie. Reha Sopot czeka na mieszkańców Sopotu i nie tylko.

Przyjdź, sprawdź i zadbaj o swoje zdrowie!

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Pozbądź się bólu kręgosłupa - spróbuj profesjonalnej fizjoterapii na kręgosłup

Już dziś pomyśl o Twoim kręgosłupie i skorzystaj z oferty naszych zajęć „Zdrowy kręgosłup”. Zajęcia są swoistą fizjoterapią na kręgosłup. Dedykowane są dla osób, które czują bóle w obrębie kręgosłupa czy zmagają się ze sztywnością pleców. Dodatkowo fizjoterapia na kręgosłup będzie świetnym rozwiązaniem dla osób wykonujących pracę fizyczną lub biurową. Wbrew obiegowej opinii nie są to jedyne zajęcia obciążające kręgosłup.  Osoby, które wykonują pracę w niekomfortowych pozycjach jak ciągłe pochylenie lub przygarbienie ciała, również narażone są na krzywizny postawy i ogromne bóle.

Jeśli czujesz ból lub chcesz po prostu zadbać o swój kręgosłup – zapraszamy serdecznie na fizjoterapię na kręgosłup do naszego centrum 🙂

Jak wyglądają zajęcia? 

Najpierw uczestnicy dowiedzą się, jaka jest budowa naszego kręgosłupa i jakie  są najczęstsze przyczyny bólu. Następnie fizjoterapeuta prowadzący przeprowadzi rozgrzewkę mięśni. Po rozgrzewce czas na trening właściwy. Fizjoterapeuta przeprowadzi trening stabilizacji i mobilności kręgosłupa. Zajęcia kończymy relaksacją potreningową.

Kto prowadzi zajcia?

Mateusz Kierat

Ile trwają zajęcia?

⏱️ 1,5h

STRETCHING

Rozciągnij swoje mięśnie z fizjoterapeutą

Ważną częścią naszego dnia powinno być rozciąganie, tzw. stretching. Nie bez powodu uczono nas za dziecięcych lat, aby co rano wykonywać gimnastykę :).  Z wiekiem pojawiają się dolegliwości takie jak sztywność mięśniowa, ograniczenia naszej ruchomości, a także bóle mięśniowe.  W takich momentach przypomina nam się, do czego fizjoterapia i zajęcia rozwojowe mogą przydać się na co dzień, nie tylko po kontuzji.  Nasze zajęcia pomogą przywrócić pełną ruchomość mięśni i pozbyć się bólu. Kierowane są również do osób, które chcą wprowadzić więcej aktywności fizycznej w ciągu dnia lub chętnie  nauczą jak poprawnie wykonać trening stretchingu.

Jak wyglądają zajęcia? 

W pierwszej kolejności fizjoterapeuta wyjaśni, na czym polega rozciąganie. Uczestnicy dowiedzą się także, jaka jest różnica między rozciąganiem a mobilnością. W drugiej kolejności wyszkolony fizjoterapeuta z REHIS przeprowadzi rozgrzewkę mięśni i docelowy trening stretchingu. Na koniec zajęć przeprowadzi relaksację potreningową.

Kto prowadzi zajcia?

Mateusz Kierat

Ile trwają zajęcia?

⏱️ 1,5h

ZAJĘCIA ODDECHOWE

Oddychaj i odnajdź wyciszenie w zajęciach relaksacyjnych

Z wielką przyjemnością zapraszamy na zajęcia relaksacyjne z naszymi specjalistami. Fizjoterapia to nie tylko ćwiczenia ruchowe ciała, ale i naszej duszy.  Do czego fizjoterapia może się przydać przy leczeniu naszego wnętrza? Na to pytanie odpowiadają nasze zajęcia relaksacyjne. Na zajęciach uczestnicy poznają metodę Wima Hofa. Są to zajęcia oddechowe, których celem jest wyciszenie i pozbycie się napięć w ciele. Ćwiczenia relaksacyjne mają ogromny potencjał przy samoleczeniu osób, które nie radzą sobie ze stresem. Jeśli szukasz wyciszenia lub prowadzisz intensywny tryb życia – ćwiczenia relaksacyjne mogą pomóc Ci poczuć się lepiej. Nasze zajęcia kierowane są również do osób, które chcą poznać moc prawidłowego oddechu, a także  chcą zwiększyć swoją wydolność płuc, poprawić krążenie i dotlenienie tkanek.

Jak wyglądają zajęcia? 

Na początku nasz fizjoterapeuta przedstawi kilka faktów o prawidłowym oddechu, pracy przepony czy o tym, jaki wpływ na tkanki mają ćwiczenia relaksacyjne. Po omówieniu celu i korzyści, jakie otrzymamy, uczęszczając na zajęcia relaksacyjne, przeprowadzi sesję oddechową w grupie. Każda sesja kończy się relaksacją i wyciszeniem.

Kto prowadzi zajcia?

Mateusz Kierat

Ile trwają zajęcia?

⏱️ 1,5h

ZDROWY TRENING

Trenuj ZDROWO. Dowiedz się jak przeprowadzić poprawny trening na siłowni

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia „Zdrowy Trening” czyli jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z siłownią, lub ćwiczysz i masz wątpliwości czy robisz to dobrze – przyjdź do nas. Zajęcia są dedykowane osobom,  które szukają rzetelnego źródła wiedzy na temat technik treningowych, a także chcą uniknąć kontuzji. Zespół fizjoterapeutów REHIS składa się z byłych lub obecnych sportowców. Dlatego też na zajęciach dowiesz się, jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni i jeśli zechcesz – wykonasz swój trening pod okiem specjalisty.  Zajęcia te pozwolą początkującym uniknąć kontuzji  poprzez prawidłowe metody ćwiczeń, a osobom doświadczonym wzbogacić swój trening na siłowni. Dzięki naszym zajęciom dowiesz się nie tylko jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni, ale i jak uniknąć bólu i leczenia rehabilitacyjnego potencjalnych urazów.

Nieistotne jest, czy wiesz jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni, czy chcesz jedynie wzbogacić swój trening na siłowni – pomożemy Ci zadbać o siebie!

Jak wyglądają zajęcia? 

Na początku fizjoterapeuta dostarczy uczestnikom małą pigułkę wiedzy o treningach na siłowni. Dowiemy się między innymi, jakie są rodzaje treningów, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka i dlaczego jest tak istotna. Bardzo ważną kwestią, którą poruszy specjalista, będzie również prawidłowa postawa podczas ćwiczeń i ogólne zasady prewencji kontuzji.  Po wprowadzeniu teoretycznym uczestnicy przejdą do rozgrzewki mięśni, a następnie do treningu właściwego. Każde zajęcia kończą się wyciszeniem potreningowym.

Kto prowadzi zajcia?

Mateusz Kierat

Ile trwają zajęcia?

⏱️ 2h

AKTYWNI PO PRACY

Rozruszaj się po pracy

Przedstawiamy zajęcia „Aktywni po pracy” dedykowane osobom pracującym za biurkiem.  Wiele osób zmaga się w dzisiejszych czasach z konsekwencjami nieruchomego trybu pracy. Konsekwencjami nie są jedynie ból kręgosłupa czy problem z utrzymaniem linii. Poza oczywistym elementem fizjoterapii na kręgosłup zmęczony pracą siedzącą – przedstawimy również sposoby na pozbycie się zmęczenia po pracy. Stres i przemęczenie gości coraz częściej w naszych głowach, zwłaszcza w przypadku prac biurowych. Zajęcia te będą świetną propozycją dla osób, które nie mają sił lub ochoty po pracy na ćwiczenia na siłowni. Chcą jednak wprowadzić aktywność w swoim życiu lub zmagają się z bólem wynikającym z pracy. Przedstawimy metody pozwalające na realny odpoczynek mięśni po skończonej pracy. Dzięki zajęciom dowiesz się jak zmniejszyć ból mięśni ramion czy karku, gdzie gromadzą się nasze pokłady stresu. Przeprowadzimy swoistą fizjoterapię na kręgosłup, co pozwoli uniknąć w przyszłości leczenia czy rehabilitacji.

Jak wyglądają zajęcia? 

Nasi specjaliści pokażą najpierw realne korzyści z wprowadzenia aktywności fizycznej do codzienności. Przedstawią zmiany, jakie możemy uzyskać w życiu dzięki wprowadzeniu zdrowszego trybu życia. Następnie fizjoterapeuta przeprowadzi z grupą trening mobilności, a następnie trening ruchowo-wzmacniający. Na koniec zajęć zawsze odbywa się relaksacja potreningowa.

Kto prowadzi zajcia?

Mateusz Kierat

Ile trwają zajęcia?

⏱️ 2h

Zapraszamy każdego, kto chce wprowadzić trochę aktywności fizycznej do swojego życia codziennego. Niezależnie od tego, czy interesują Cię zajęcia relaksacyjne, doskwierają bóle kręgosłupa, sztywnieją mięśnie czy chcesz poznać poprawne metody ćwiczenia na siłowni. Oferta Reha Sopot jest dla każdego!

Skip to content