https://rehasopot.pl
Scroll Top
Arteterapia dla dzieci

NOWE POKOLENIE BEZ BARIER

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w nowym projekcie społecznym fundacji Nasz Przyjazny Dom – Nowe Pokolenie Bez Barier. Projekt ten edukuje, a także oswaja najmłodszych z tematyką niepełnosprawności intelektualnej, a także buduje tolerancję i podejście równościowe między osobami zdrowymi i tymi z niepełnosprawnościami.

Jest to współpraca z sopockimi szkołami i organizacja cyklu cotygodniowych, czwartkowych spotkań dzieci w wieku szkolnym z osobami doświadczającymi niepełnosprawności.

Szkoły mają do wyboru dwa rodzaje spotkań:

– Warsztaty plastyczne, tak zwana arteterapia, gdzie wraz z naszymi podopiecznymi, dzieci mogą integrować się podczas wykonywania najróżniejszych prac plastycznych.

– Warsztaty ruchowe, tak zwana choreoterapia, czyli wspólne ćwiczenia ruchowe i taniec pod okiem doświadczonej, profesjonalnej rehabilitantki.

Chcąc otworzyć się na więcej osób, proponujemy otwartą współpracę w projekcie każdej organizacji zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami poprzez aktywne uczestnictwo w warsztatach organizowanych na terenie fundacji Nasz Przyjazny Dom.

Serdecznie zapraszamy szkoły do zapisów na darmowe warsztaty, a także zainteresowanych rodziców do rozmów ze szkołami i współpracy z fundacją. Walczmy razem o szacunek i tolerancję do osób z niepełnosprawnością wśród Młodych – Pokolenia Bez Barier!

RAZEM burzmy mury i skracajmy dystans, RAZEM twórzmy NOWE POKOLENIE BEZ BARIER!

Kiedy? W każdy poniedziałek, w godzinach 09:30-14:30

Skip to content