https://rehasopot.pl
Scroll Top

Kriokomora — czym jest krioterapia, czyli nowoczesna rehabilitacja Sopot i okolice!

Krioterapia to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie rehabilitacji, które zdobywa coraz większą popularność. Ta innowacyjna forma terapii, oparta na działaniu ekstremalnego zimna, przynosi liczne korzyści w leczeniu wielu dolegliwości. Dzięki możliwościom, jakie oferuje, staje się niezastąpionym narzędziem w procesie powrotu do sprawności fizycznej oraz walki z różnego rodzaju obciążeniami.

Zabiegi KRIOTERAPII —  jak działa rehabilitacja zimnem ?

Krioterapia opiera się na wykorzystaniu ekstremalnie niskich temperatur, które mają zbawienny wpływ na organizm człowieka. Podczas zabiegu pacjent na krótki czas narażany jest na temperaturę sięgającą nawet -160 stopni Celsjusza. To ekstremalne ochłodzenie powoduje skurczenie naczyń krwionośnych, co w efekcie zmniejsza obrzęki i łagodzi ból. Ponadto krioterapia stymuluje również procesy regeneracyjne w organizmie oraz poprawia krążenie krwi i limfy.

Wyróżniamy dwa rodzaje krioterapii:

  • Krioterapia miejscowa, która polega na oddziaływanie niską temperaturą na konkretne miejsce, wymrażając je w temperaturze do -160 stopni
  • Krioterapia ogólnoustrojowa, którego założeniem jest oddziaływanie zimnem na cały organizm

Dziś skupimy się jednak na krioterapii w perspektywie rehabilitacji, czyli na zabiegu ogólnym, z wykorzystaniem niskiej temperatury w kriokomorze na całe ciało.

Krioterapia — na co pomaga i jakie są wskazania do podjęcia tej formy rehabilitacji?

Krioterapia to nie tylko rewolucyjna metoda terapii, ale także wszechstronny sposób na poprawę zdrowia i jakości życia. Wskazania do korzystania z zabiegów są różnorodne i obejmują szereg schorzeń oraz dolegliwości. Pamiętaj jednak, że krioterapia bez skierowania nie jest możliwa ani w placówkach NFZ, ani w miejscach takich jak prywatne kliniki i centra rehabilitacyjne.

Jeśli nie masz skierowania od lekarza, należy najpierw zapisać się na konsultację z naszym rehabilitantem, który potwierdzi wskazania i wykluczy wszelkie przeciwwskazania do zabiegu.


Zapewne nasuwa Ci się pytanie, na co pomaga krioterapia i kto powinien z niej skorzystać?

Kriokomora - Kto powinien skorzystać?

Osoby borykające się z urazami sportowymi

Skręcenia, naderwania czy zwichnięcia znajdą w krioterapii skuteczne wsparcie w procesie rekonwalescencji. Ekstremalne ochłodzenie pomaga zmniejszyć obrzęki, łagodzi ból oraz przyspiesza gojenie się uszkodzonych tkanek, umożliwiając szybszy powrót do aktywności fizycznej.

Osoby z przewlekłymi schorzeniami układu kostno-mięśniowego

Kolejną grupą są osoby z problemami takimi jak zapalenie stawów czy artretyzm. Dla nich kriokomora jest miejscem, gdzie mogą doświadczyć ulgi w codziennych dolegliwościach. Dzięki terapii zimnem zmniejszeniu ulegają stany zapalne i może nastąpić poprawa w ruchomości stawów. Nie można zapomnieć również o osobach cierpiących na dolegliwości reumatyczne. Krioterapia wykazuje pozytywne działanie w łagodzeniu bólu i sztywności stawów, co przekłada się na poprawę komfortu życia i większą mobilność.

Kształtowanie i doskonalenie sylwetki

Oprócz tego kriokomora jest także skutecznym narzędziem w walce z cellulitem oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki działaniu zimnem na poziomie tkanki podskórnej krioterapia może przyczynić się do poprawy wyglądu skóry oraz kształtowania sylwetki.

Stres i obniżenie samopoczucia

Warto również wspomnieć o korzyściach zdrowotnych dla osób zmagających się z przewlekłym zmęczeniem, stresami czy zaburzeniami snu. Zabiegi w kriokomorze mają działanie relaksujące i regenerujące, co przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

kriokomora

Nowoczesna rehabilitacja w Sopocie to idealna lokalizacja dla mieszkańców Trójmiasta!

Krioterapia miejscowa jest doskonałym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum pacjentów, od sportowców po osoby starsze. Dzięki swojej wszechstronności i skuteczności, zabiegi te stają się coraz bardziej popularną formą rehabilitacji w Polsce. Niezależnie czy doświadczasz bólu, zapalenia tkanek czy wracasz do siebie po zabiegu, może to być świetna odpowiedź na potrzeby Twojego organizmu!

Sopot, będący sercem Trójmiasta, to idealne miejsce na korzystanie z nowoczesnych form rehabilitacji, takich jak krioterapia. Urokliwe otoczenie nadmorskiego kurortu sprzyja relaksowi i regeneracji zarówno ciała, jak i ducha. Reha Sopot znajduje się również 2 minuty spacerem od dworca PKP, co sprawia, że jesteśmy punktem łatwodostępnym z każdej strony Trójmiasta!. Dlatego też, jeśli szukasz skutecznej i nowoczesnej formy rehabilitacji, krioterapia w naszym centrum w Sopocie może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Skip to content